UFEC40-48S24
Part No
UFEC40-48S24
Description
DC/DC CONVERTER 24V 43W
Current - Output (Max) :
1.8A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
43W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
24V