UFEC40-48S3P3
Part No
UFEC40-48S3P3
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 26W
Current - Output (Max) :
8A
Efficiency :
87%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
26W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V