UFEC40-48S15
Part No
UFEC40-48S15
Description
DC/DC CONVERTER 15V 40W
Current - Output (Max) :
2.666A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
15V