UFEC40-24S3P3W
Part No
UFEC40-24S3P3W
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 33W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
10A
Efficiency :
86%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
33W
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9.5V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
3.3V