VYB10W-Q24-S5-T
Part No
VYB10W-Q24-S5-T
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 5V 10W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
79%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
10W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V