VYC30W-Q24-D15-T
Part No
VYC30W-Q24-D15-T
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
1A, 1A
Efficiency :
87%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
15V