24Q2660-2R
Part No
24Q2660-2R
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CONVERTER 2X24V 106W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
2.2A, 2.2A
Efficiency :
88%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 71°C
Power (Watts) :
106W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V
Voltage - Output 2 :
24V