PSK5A16-7
Part No
PSK5A16-7
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC/DC CONVERTER 5.1V 82W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial), Railway
Approval Agency :
cCSAus, CE
Current - Output (Max) :
16A
Efficiency :
79%
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 71°C
Power (Watts) :
82W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
80V
Voltage - Input (Min) :
8V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5.1V