PYB20-Q24-D5-H-U
Part No
PYB20-Q24-D5-H-U
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 20W
Approval Agency :
EN, IEC
Current - Output (Max) :
2A, 2A
Efficiency :
86%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
20W
Product Status :
Obsolete
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
5V