PQA30-D48-S5-T
Part No
PQA30-D48-S5-T
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 5V 30W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
6A
Efficiency :
86%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
55024; 55032 Class A
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
5V