DSR30-48-24
Part No
DSR30-48-24
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
DC/DC CONVERTER 48V 34W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
700mA
Efficiency :
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 71°C (With Derating)
Power (Watts) :
34W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
48V