12RCM60-15DQF
Part No
12RCM60-15DQF
Description
DC-DC, 8-36V INPUT, 15V/4A OUTPU
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
88%
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
60W
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
8V
Voltage - Isolation :
4.2 kV
Voltage - Output 1 :
15V