ORI241210110
Part No
ORI241210110
Manufacturer
Victron Energy
Description
VICTRON ORION-TR IP43 24/12 VOLT
Manufacturer :
Victron Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
9A
Efficiency :
85%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C (With Derating)
Power (Watts) :
110W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
35V
Voltage - Input (Min) :
16V
Voltage - Isolation :
200 V
Voltage - Output 1 :
12.2V