ORI121222120
Part No
ORI121222120
Manufacturer
Victron Energy
Description
ORION-TR SMART 12/12-18A (220W)
Manufacturer :
Victron Energy
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
18A
Efficiency :
87%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C (With Derating)
Power (Watts) :
220W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
17V
Voltage - Input (Min) :
10V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
12.2V