ALSHV24V6600V10MAW
Part No
ALSHV24V6600V10MAW
Manufacturer
Analog Technologies
Description
HV 24V Lightning surge DC-DC Con
Manufacturer :
Analog Technologies
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
Current - Output (Max) :
10mA
Efficiency :
75%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 55°C
Power (Watts) :
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
25V
Voltage - Input (Min) :
23V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
0 ~ 6600V