PDQE15-Q48-S24-U
Part No
PDQE15-Q48-S24-U
Description
DC/DC CONVERTER 24V 20W
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Power (Watts) :
15W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
Standard Number :
Type :
Open Frame
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.5 kV
Voltage - Output 1 :
24V