HLG-480H-24
Part No
HLG-480H-24
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 12-24V 20A
Stock
468
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Current - Output (Max) :
20A
Dimming :
Efficiency :
94.5%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
480 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
12 ~ 24V