ESM030W-0700-42
Part No
ESM030W-0700-42
Manufacturer
ERP Power
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 700MA
Stock
7
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
87%
Features :
OCP, OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
29 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20, NEMA 410
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
28 ~ 42V