AMEPR60-24250AZ
Part No
AMEPR60-24250AZ
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 12-24V 2.5A
Stock
20
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
2.5A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
87%
Features :
OCP, OTP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP68
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
12 ~ 24V