FT825-12S480MA
Part No
FT825-12S480MA
Manufacturer
Fremont Micro Devices
Description
LED DRIVER CC AC/DC 25-42V 480MA
Stock
54
Manufacturer :
Fremont Micro Devices
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
EN, IEC
Current - Output (Max) :
480mA
Dimming :
Efficiency :
88%
Features :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Active
Ratings :
Standard Number :
Termination Style :
Connector
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
264VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
25 ~ 42V