LED96W-274-C0350-LT
Part No
LED96W-274-C0350-LT
Description
LED DRVR CC AC/DC 162-274V 350MA
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
92%
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, NEMA 4
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
162 ~ 274V
Datasheets
LED96W-274-C0350-LT
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V