RACD20-1050/277
Part No
RACD20-1050/277
Description
LED DRIVER CC AC/DC 18.8-19V
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
1.05A
Dimming :
Efficiency :
80%
Features :
OCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 50°C
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
18.8 ~ 19V