VLED15-120-900L
Part No
VLED15-120-900L
Manufacturer
Bel
Description
LED DRIVER CC AC/DC 8-12V 900MA
Manufacturer :
Bel
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, ENEC, UL
Current - Output (Max) :
900mA
Dimming :
ELV, Triac
Efficiency :
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
11 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
135VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
8 ~ 12V