LXC120-2450SW
Part No
LXC120-2450SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 29-49V 2.45A
Current - Output (Max) :
2.45A
Dimming :
Efficiency :
91%
Features :
OVP, SCP
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
120 W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
29 ~ 49V
Datasheets
LXC120-2450SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W