LXD35-1750SW
Part No
LXD35-1750SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 7-20V 1.75A
Current - Output (Max) :
1.75A
Efficiency :
84%
Operating Temperature :
-35°C ~ 55°C
Power (Watts) :
35 W
Ratings :
IP67
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
7 ~ 20V
Datasheets
LXD35-1750SW
Manufacturer related products
    EXTRA SMALL SERIES +100V, 100MW
    A-SERIES DC TO HVDC CONVERTER, S
    DC DC CONVERTER 10000V 15W
    DC DC CONVERTER 2000V 30W