LED60W-086-C0700-D
Part No
LED60W-086-C0700-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC 28-86V 700MA
Approval Agency :
CE, CSA, cULus, EN
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Analog
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-30°C ~ 65°C
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
28 ~ 86V
Datasheets
LED60W-086-C0700-D
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V