PLED120W-086-C1400-D3
Part No
PLED120W-086-C1400-D3
Description
LED DRIVER CC AC/DC
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Analog
Efficiency :
91%
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
120 W
Product Status :
Active
Standard Number :
UL 8750
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
29 ~ 86V
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V