LED60W-042-C1400-D
Part No
LED60W-042-C1400-D
Description
LED DRIVER CC AC/DC
Approval Agency :
CE, cURus, FCC
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Analog
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-30°C ~ 90°C
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP66, NEMA 6
Standard Number :
UL 8750
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Datasheets
LED60W-042-C1400-D
    LED ASSMB FOR USE W/EOL3
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V