CLG-150-15C
Part No
CLG-150-15C
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC 11.25-15V
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cURus, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
9.5A
Dimming :
Efficiency :
88%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Power (Watts) :
143 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
11.25 ~ 15V