GSC18B-350
Part No
GSC18B-350
Manufacturer
MEAN WELL
Description
LED DRVR CC AC/DC 26-52V 350MA
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, ENEC, KEMA-KEUR
Current - Output (Max) :
350mA
Dimming :
Efficiency :
89%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C
Power (Watts) :
18 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP40
Standard Number :
Termination Style :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
26 ~ 52V