IDLV-25-60
Part No
IDLV-25-60
Manufacturer
MEAN WELL
Description
I/P:90-295VAC O/P:+60V 0.42A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, RCM
Current - Output (Max) :
420mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
84%
Features :
OCP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 90°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
60V