POE14-120
Part No
POE14-120
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
POE SPLITTER 14W 12V DESKTOP
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Power over Ethernet (PoE)
Approval Agency :
CE
Compliance :
IEEE802.3af
Current - Output :
1.17 A
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Efficiency :
72%
Features :
OCP, OTP, OVP
Mounting Type :
Desktop
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
14W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Splitter
Voltage - Input :
36 ~ 56V
Voltage - Output :
12V