POE31W-240
Part No
POE31W-240
Description
POE INJECTOR 30W 24V DESKTOP
Approval Agency :
CE, cULus
Compliance :
IEEE802.3at
Current - Output :
1.25 A
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Efficiency :
Level V
Features :
OCP, OVP, SCP
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
30W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Passive Injector
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V