POE75D-1UP
Part No
POE75D-1UP
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Power over Ethernet (PoE)
Approval Agency :
CE
Compliance :
Current - Output :
670 mA
Data Rate :
10/100/1000 Mbps
Efficiency :
85%
Features :
OCP, OVP, SCP
Mounting Type :
Desktop
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
75W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
36 ~ 72V
Voltage - Output :
56V