PSA16U-480(POE)
Part No
PSA16U-480(POE)
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
POE INJECTOR 15.4W 48V DESKTOP
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
Power over Ethernet (PoE)
Approval Agency :
CCC, CE, C-Tick, cULus, SAA, S-Jet, VCCI
Compliance :
IEEE802.3af
Current - Output :
320 mA
Data Rate :
Efficiency :
65%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Desktop
Number of Ports :
1
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Power (Watts) - Per Port :
15.4W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Midspan Injector
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V