LNA-20-18002650-50-20P
Part No
LNA-20-18002650-50-20P
Manufacturer
Narda-MITEQ
Description
AMPLIFIER
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
300mA
Frequency :
18GHz ~ 26.5GHz
Gain :
20dB
Mounting Type :
Noise Figure :
5dB
P1dB :
20dBm
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
VSAT
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
18GHz ~ 26.5GHz
Voltage - Supply :
15V