JS3-08001200-12-10P
Part No
JS3-08001200-12-10P
Manufacturer
Narda-MITEQ
Description
AMPLIFIER
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
175mA
Frequency :
8GHz ~ 12GHz
Gain :
28dB
Mounting Type :
Noise Figure :
1.2dB
P1dB :
10dBm
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
8GHz ~ 12GHz
Voltage - Supply :
15V