ANT-916-ID-2000-RPS
Part No
ANT-916-ID-2000-RPS
Manufacturer
Linx Technologies
Description
RF ANT 916MHZ WHIP STR BRK MT 2M
Stock
18
Manufacturer :
Linx Technologies
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Whip, Straight
Applications :
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Features :
Cable - 2m
Frequency (Center/Band) :
915MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
895MHz ~ 945MHz