ANT-2.4-FPC-SH150UF
Part No
ANT-2.4-FPC-SH150UF
Manufacturer
Linx Technologies
Description
ANT 2.4 FPC 25X20 150 CBL UFL
Manufacturer :
Linx Technologies
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
PCB Trace
Applications :
Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Features :
Cable - 150mm
Frequency (Center/Band) :
2.45GHz
Frequency Group :
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency Range :
2.4GHz ~ 2.5GHz
Gain :
4dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Adhesive
Number of Bands :
1
Power - Max :
2 W