ANT-PD58-32
Part No
ANT-PD58-32
Manufacturer
Red Lion
Description
RF ANT 5.8GHZ PARABOLIC BRKT MT
Manufacturer :
Red Lion
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Parabolic
Applications :
Wi-Fi, WLAN
Features :
Cable - 7.62m
Frequency (Center/Band) :
5.8GHz
Frequency Group :
SHF (f > 4GHz)
Frequency Range :
5.47GHz ~ 5.85GHz
Gain :
32dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Bracket Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
100 W