R577412102
Part No
R577412102
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Description
DPDT RAMSES SMA 18GHZ FAILSAFE 1
Manufacturer :
Radiall USA, Inc.
Product Category :
RF Switches
Circuit :
DPDT
Features :
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
IIP3 :
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
0.5dB (max)
Isolation :
60dB (min)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
P1dB :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Test Frequency :
18GHz
Topology :
Voltage - Supply :
10.2V ~ 13V