ARV22A24Q
Part No
ARV22A24Q
Manufacturer
Panasonic
Description
IC RF SWITCH SPDT 18GHZ MODULE
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
RF Switches
Circuit :
SPDT
Features :
Frequency Range :
0Hz ~ 18GHz
IIP3 :
Impedance :
50Ohm
Insertion Loss :
0.7dB (max)
Isolation :
60dB (min)
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
P1dB :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Obsolete
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
18GHz
Topology :
Reflective
Voltage - Supply :
24V