SW3-040120AN1HM
Part No
SW3-040120AN1HM
Manufacturer
Narda-MITEQ
Description
SWITCH
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Switches
Circuit :
SP3T
Features :
Frequency Range :
4GHz ~ 12GHz
IIP3 :
Impedance :
Insertion Loss :
2.5dB (max)
Isolation :
65dB (min)
Operating Temperature :
P1dB :
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
12GHz
Topology :
Absorptive
Voltage - Supply :
5V, 12V