CB1A-T-M-12V
Part No
CB1A-T-M-12V
Manufacturer
Panasonic
Description
CB RELAY HR 1 FORM A 12V
Stock
44
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Automotive Relays
Coil Current :
117 mA
Coil Type :
Non Latching
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Features :
Sealed - Fully
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
7 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operate Time :
15 ms
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Release Time :
15 ms
Switching Voltage :
14VDC - Nom
Datasheets
CB1A-T-M-12V
Manufacturer related products
    CONDUCTIVE TUBE JOINT NOZZLE
    5M CABLE FOR ER-V
    CONTROLLER AREA IONIZER ER-X
    5M SENSOR HEAD CONNECTION CABLE
    DISCHARGE PART PROTECTIVE COVER
Catalog related products
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 40A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPST 70A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPDT 35A 12V
    RELAY AUTOMOTIVE SPST 35A 12V