J1522CT24VDC
Part No
J1522CT24VDC
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Stock
223
Coil Current :
37.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
300VAC - Max