J1522CT24VAC
Part No
J1522CT24VAC
Description
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Coil Current :
130.4 mA
Coil Voltage :
24VAC
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Socketable
Must Operate Voltage :
19.2 VAC
Must Release Voltage :
7.2 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
300VAC - Max