T9AS1D14-12
Part No
T9AS1D14-12
Description
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Coil Current :
83.3 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
SPST-NO (1 Form A)
Contact Material :
Silver Tin Oxide Indium Oxide (AgSnOInO)
Contact Rating (Current) :
30 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Seal Rating :
Sealed - Fully
Switching Voltage :
277VAC - Max