KUP-14D45-48
Part No
KUP-14D45-48
Description
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V
Coil Current :
26.7 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Must Operate Voltage :
36 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max