KUP-14D45F-110
Part No
KUP-14D45F-110
Description
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Coil Current :
11 mA
Coil Insulation :
Class B
Coil Voltage :
110VDC
Contact Material :
Silver Cadmium Oxide (AgCdO), Gold (Au)
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Lighted Indicator, Test Button
Must Operate Voltage :
85.5 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
240VAC - Max