KUMP-14D58-12
Part No
KUMP-14D58-12
Description
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 12V
Coil Current :
100 mA
Coil Insulation :
Class B
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Rating (Current) :
15 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
9 VDC
Operating Temperature :
-45°C ~ 70°C
Switching Voltage :
277VAC - Max